שם:
טל':
אימייל:
 
   

 

עיצוב חדרי ילדים ונוער

במאמר זה נדון בדרכים לבצע עיצוב חדרי ילדים. עיצוב חדרי ילדים היא מלאכת מחשבת שיש להתייעץ אודותיה עם מעצב פנים בטרם תקבלו החלטה בעצמכם. במאמר זה נסביר כיצד ניתן להפיק עיצוב חדרי ילדים מוצלח במיוחד אשר גם יעלה את שווי הנכס שלכם בעשרות אלפי שקלים וגם יסב נחת לילדים שלכם. הדרכים השונות להפקת עיצוב חדרי ילדים רבות, אך הדרך שתוצג במאמר זה היא דרך בטוחה שעליה התבססו אלפי זוגות הורים ברחבי הארץ שעה שבחרו את העיצוב הדרוש לחדרי הילדים:

תכננו בראשי פרקים את המראה הפנימי של החדר


המראה הפנימי של החדר מכיל את הנדבכים הבאים: פריטי העיצוב הראשוניים של החדר: הקירות והוילונות. בדרך כלל, מקובל שיש סמיכות עיצובית בין שני פריטי עיצוב אלו, ויש לא מעט בתי אב בהם הקירות והוילונות מכילים את אותו העיצוב בדיוק. ניתן או לצבוע את הקירות בצורה של הוילונות על ידי שכירת צבעי אמן מקצועי, או לרכוש טפטים לקירות אשר מכילים את עיצוב הוילונות. לאחר שלב העיצוב, מגיע שלב תכנון הריהוט: שרטטו רהיטים על בסיס מדידות שתערכו בחדר. לבסוף – יש לבחור גופי תאורה מעוצבים לחדר הילדים.

גשו למעצב פנים עם התכנון


מטרת שלב זה נועדה לחשוב ביחד עם המעצב על דרכים פרקטיות לממש את העיצוב של חדרי הילדים אשר תכננתם. בנוסף, תזכו למעט פידבקים עיצוביים והמלצות לשינוי התכנון. בסופו של דבר המעצב יתרגם את מה שעשיתם לתוצאה מעשית, וינתב אתכם לכיוון של רכישת המוצרים על מנת שתוכלו להתחיל וייבא אותם אל ביתכם.

במידה וישנה אפשרות, בדקו חומרי גלם מסוגים שונים עבור כל מוצר

לדוגמה, במידה והחלטתם שאתם מעוניינים בארון שנראה בצורה מסויימת, וכסא ילדים שנראה בצורה אחרת, בדקו דגמים שונים של רהיטים אלה אשר נראים זהה אך עשויים מחומרים שונים. הדבר יועיל לכם גם משום שתיחשפו למחירים שונים, וגם תוכלו לצבור ידע על התחזוקה הנדרשת לפריטי ריהוט שונים. לדוגמה: שולחן אשר גובש בהליך עיצוב חדרי ילדים והוא עשוי מפלסטיק יהיה שונה מאשר שולחן בעל צורה ומידות דומות – אך עשוי מעץ. התחזוקה של כל פריט שונה בתכלית, וגם המחיר עשוי להשתנות בהתאם לאיכות החומר והביקוש בקרב האוכלוסיה.