שם:
טל':
אימייל:
 

בחירת צעצועים מתאימים לילדים

ילדים או יותר נכון פעוטות, עד גיל שנתיים, אינם משחקים  בצעצועים, המשחק הוא גילוי של העולם עצמו או החיים עצמם. מגיל שלוש בערך, הילדים כבר מתחילים להתעניין בצעצועים של חברת צעצועים מובילה. והם אף חשובים להתפתחותם. יש לבצע בחירת צעצועים מתאימים לילדים. הילדים חוקרים את העולם ומבינים באמצעות הצעצועים כיצד ניתן לבנות כל מיני דברים או לחבר חלקים שיובילו לתמונה שלמה למשל כמו הפאזל הגדול שהוא אגב בחירת צעצועים מתאימים לילדים מגיל שלוש. ללא ספק, משחק היא פעילות מרגשת עבור הילדים והם אוהבים ליצור ולשחק גם יחד עם ילדים או חברים בגילם שזה מעלה את חוויית המשחק. הסקרנות היא גורם חשוב למחשבה וליצירה ולכן משחקים וצעצועים מגבירים את הסקרנות אצל כל הילדים.

כיצד נקבע איזה צעצוע יתאים לילד שלנו ?
 
בדרך כלל כל חברות צעצועים מודעת לכך שיש בחירת צעצועים מתאימים לילדים וזה אף הכרחי להתאים את הגיל לצעצוע עצמו. רוב קופסאות המשחקים או צעצועים שונים רשום עליהם את גילאי הילדים שיכולים לשחק בצעצועים מסוימים כמו מגיל עד גיל. חשוב גם לדעת מה ערך התרומה של הצעצוע לילד ומה הוא יכול לפתח אצלו אם זה את חוש היצירה או את המחשבה. צעצועים או משחקים שאין בהם תרומה כזאת שמפתחת את אחת התכונות הללו, חבל לרכוש אותם כי סתם תבזבזו את כספכם. שאלו את המוכר בחנות הצעצועים על בחירת צעצועים מתאימים לילדים ובאיזה גיל הילד או הילדה, הוא לבטח יבחר לכם משהו מתאים שיפתח את כישוריהם.
 
פיתוח הקואורדינציה אצל ילדים באמצעות משחקים וצעצועים
 
כישורים מוטוריים כמו קואורדינציה, ניתן לפתח אצל ילדים ברוב הגילאים גם באמצעות בחירת צעצועים מתאימים לילדים. גם משחקים כמו חבל, גליליות, אופניים וכדומה, יפתחו הרבה את היכולות של הילדים מבחינת קואורדינציה ויכולות מוטוריות. אפילו משחק עם כדור או משחק אחר שיש בו איה שהיא פעילות גופנית כמו אפילו מטקות או משחקים אחרים שמצריכים פעילות גופנית קלה ישפרו המון את היכולות של הילדים. משחקים כמו ציור, תפירה, גרות, חיבור או עשייה של שרשראות באמצעות חרוזים וכדומה, יועילו בשיפור המוטוריקה העדינה בקרב הילדים.