שם:
טל':
אימייל:
 

מדריך לרכישת מזרונים

רכישת מזרון לשימוש זוגי מהווה תהליך מורכב אך ניתן להתגבר על כך ללא קושי באמצעות מדריך מסודר אשר ממפה את כל השיקולים בבחירתו. המדריך שיוצג כעת יתייחס הן למידות המזרון, הן לחומרי הייצור של המזרון והן לפרמטרים נוספים העוסקים בנוחות המזרון ונגישותו אליכם כמשתמשים.

בחירת מידות למזרון

בבחירת המידות יש להסתמך על מידות המיטה. שני הממדים העיקריים – אורך ורוחב רלוונטיים לכל בסיס מיטה, והממד השלישי – הגובה – רלוונטי בעיקר אם מדובר בבסיס-מגרעת, כלומר בבסיס אשר המזרון מוכנס לתוכו ולא מונח עליו. במקרה כזה יש למדוד את גובה המגרעת מהתחתית עליה יושם המזרון ועד ראש המגרעת בס"מ. בהגיעכם לחנות, יש לעשות כל מאמץ לאתר מזרון במידות הללו, אך במידה ולא נמצא כזה מזרון יש לרכוש מזרון בעל מידות גדולות יותר, שכן רכישת מזרון קטן מגודל הקרש שלכם חושף אתכם לחבטות ממנו בעת השינה, וזה מסוכן מאד שכן הקצוות הם שיהיו חשופים במקרה שכזה.

בחירת חומרי הייצור של המזרון

חומרי הייצור של המזרון רבים ומגוונים אך ניתן לומר כי המזרונים מתבססים בעיקרם על פולימרים או קפיצים. כאן, עליכם לשאול את עצמכם האם תרצו לממש סיטואציה בה גם אם אחד מכם ינוע בחוזקה על המיטה תוכלו להמשיך לישון בערבות מלאה, ולא לחוש בכך. אנו סבורים כי זו סיטואציה שחשוב שתהיה נחלתכם, שכן אין לדעת מתי תנועו בחוזקה על המיטה: בעת החלום, או כאשר אתם חולים או סובלים מכאבים. מה שבטוח, אתם לא מעוניינים שגם החלק עליו ישן בן הזוג שלכם ינוע ויעיר אותו, ולכן מומלץ לבחור במזרון קפיצים שמנתק לחלוטין את הנעשה בצד ימין של המזרון מצד שמאל שלו ולהיפך, ומאפשר לשניכם שינה ערבה גם אם מי מכם נאלץ לנוע בחוזקה על המזרון. יצוין כי ישנם מזרוני פולימרים ובפרט מזרוני לטקס שמממשים במידה מסוימת פונקציה זו, אך במזרון קפיצים היא הכי מדויקת והכי מוחלטת שאפשר למצוא בשוק.

בחירת רמת הקשחה של המזרון

רמת הקשחה מצביעה האם מדובר על מזרון רך או קשיח. יש שיעדיפו מזרון רך, ויש שהקשיחות של המזרון היא שיוצרת נוחות עבורם. ברוב המקרים אין בטחון מוחלט, ויש לסקור רשימה נכבדה של דגמי מזרונים ולנסות אותם בזמן אמת על מנת למצוא את הדגם הנוח לכם ביותר.